KADIN ANNEDİR, KADIN UMUTTUR, ÖLDÜRMEYİN, YOK ETMEYİN``

14.1.2022
3259 kez Okunmuştur.

İYİ PARTİ Teşkilat Başkanı Danışmanı Filiz Çelik Şahin `den, Türkiye`de ki Kadın Cinayeti Mesajı ; ``Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.``
( Hz.Muhammed S.a.v )
Yüce yaradanımız ve efendimiz kadının önemini değerini defalarca bildiriyor ama malesef ve ne acıdır ki, Türkiye`nin 81 ilinden her gün yüksek sayıda kadına şiddet ve gün geçtikte çoğalarak kadın cinayeti haberlerini almaya devam ediyoruz.
Ülkemizde ciddi oranda kadın ve çocuklar şiddete maruz kalıyor, öldürülüyorsa bu ülkemizinde geleceği yok oluyor anlamını taşımaktadır.
Bir çok kadın cinayeti malesef insanların gözünün önünde işleniyor.
Bu cinayetlerde öldürülen kadınların çoğunluğu, katillerinin hedefinde olduğunu görevli mecralara bildirerek yardım talep etmiş kadınlardan oluşuyor.
Öncelikle aile içi şiddetin ve cinayetlerin bir çok gerçek nedenleri, gerçek anlamda araştırılıp ve kalıcı çözümler bulunup,yeterli oranda uygulanmadığı sürece ve yine alınan önlemlerin yetersiz, cezalarında yeterince caydırıcı olmaması, katil olma ve şiddet hissini taşıyan şahısların bu cani hissi,bu durum karşısında daha kolay tetiklemiş olduğuna şahit olduğumuz gibi, Türkiye’de kadına şiddet ve kadın cinayetleri nin durması hususunda tam ve kalıcı bir çözüme ulaşmamış olduğunuda malesef görüyoruz.
Kadına şiddetine ve cinayetlerine karşı durmak, tüm toplum olarak hepimizin en önemli insanlık vazifemizdir.
Tüm vatandaşlarımız, kadın ve çocukların korunması, şiddet ve cinayetlerin durdurulması konusunda acilen,daha bilinçli, sağlam politikaların üretilip, bu politikaları vazifesi olan tüm bakanlıkların yeterli ve kalıcı olarak uygulanmasını bekliyor.
Ailenin sağlık ve mutluluğu, toplumun huzur ve güveni kadınlarımızın saygı, sevgi ve hakkının savunulması ve korunmasıyla mümkün olacaktır.
Geleceğimizi şekillediren tüm kadınlarımızın,şiddet ve kötülüklerden uzak,korkusuz güvenli,adil ve huzurlu bir ortamda yaşabilmelerini ve bu acı tablonun son bulmasını, gönülden diliyorum.
Katledilmiş,yaşama hakkı elinden alınmış kadınlarımızı şahsım ve partim adına rahmetle,saygıyla anıyorum ve tüm kadınlarımızın şiddetten uzak sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.01.2022
Güncelleme Tarihi : 14.01.2022