ASGARİ ÜCRET EN 5 BİN LİRA OLMALI

28.11.2021
292 kez Okunmuştur.

Haber: Dursun Ekrem Er


   Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Tokat`ta geldi. Tokat’ta yaptığı basın toplantısında asgari ücret gündemine de değinen Terzi, asgari ücretin en az 5 bin lira olması gerektiğini söyledi.
Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, partisinin Tokat İl başkanı Ali Daldal ve yönetiminin ev sahipliğinde özel bir restoranda Tokat`ta ulusal ve yerel basında görev yapan temsilcilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Başkan Terzi, ülke gündemi ve ülke ekonomisi hakkında açıklamada bulunurken, partisinin yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Terzi, ``Biz Türkiye`nin yönetimine talibiz. 2023 yılında Genel Başkanımız Fatih Erbakan`ı Başkan yapacağız`` dedi.
Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dursun Ekrem Er’in asgari ücretle ilgili Yeniden Refah Partisi’nin ücret beklentisinin ne olduğu noktasındaki sorusu noktasında Başkan Terzi, “İstanbul`da bir asgari ücretliye baktığımızda bu paralarla geçinmesi çok zor. Bir asgari ücretle ancak kira ve elektrik ödemesi yapabilirsiniz. Bir eve 3-4 maaş girmeden yaşanmıyor. Asgari ücretin iyileştirilmesi gerekiyor. Ayrıca devlet bu yükü işverenin sırtından alması gerekiyor. Devletin fedakarlık yapması gerekiyor. Bugün TUİK`in açıklaması işsizlik yüzde 10, bunun artmaması için işvereninde ayakta durması gerekiyor. Ücrete dolar bazına baktığımız zaman 250 dolar altına düştü. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi 5 bin lira olması gerekiyor. Gıda ürünlerinde her şeyde yüzde 100`nün üzerinde bir artış var. Bizim önerdiğimiz tutar gelen yüzde 100 zammın bile altında. Bu şekilde değerlendirilmesi, işverenin de devlet desteği ile korunması çok önemli” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.11.2021
Güncelleme Tarihi : 28.11.2021