Kitap Tokat Ekibi Köylerde

10.11.2021
634 kez Okunmuştur.

     Valimiz Dr. Ozan Balcı öncülüğünde başlatılan Kitap Tokat Projesi kapsamında kitaba erişim kolaylaştı. Valiliğimizin PTT kargo ile yaptığı protokole göre www.kitaptokat.gov. tr sisteminden öğrencilerin talep ettiği kitaplar ücretsiz bir şekilde evlere ulaştırılıyor. Ayrıca “Köy Çocuklarına Kitap Taşıyoruz” etkinliği kapsamında da “Kitaplar Köyümde Kanatlasın” sloganı ile Bebek ve Çocuk Kütüphanesi merkezli yapılan etkinlikler köylerde de sürdürülüyor. Etkinliklere dair konuşan Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Koordinatörü Nurver Şahin Düğenci şunları kaydetti:
“İl merkezinde özellikle okul öncesi eğitimden mahrum kalan çocuklarımız için Bebek Kütüphanesinde birçok etkinlik yapıyoruz. Valimiz Dr. Ozan Balcı’nın himayesinde ve Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali’nin liderliğinde sürdürdüğümüz projelerimizi köylerimize de taşıdık. Her ay bir köyümüzdeyiz. Çocuklara kitap hediye ediyoruz. Köylerde keyifli ve nitelikli etkinlikler yapıyoruz. Köy çocuklarının gülümseyişi en büyük kazancımız.”
Kitap Tokat Projesi Türkiye’de Rekora Koşuyor!
Pandemi sürecinde PTT kargo ile öğrencilerimizin evine ücretsiz kitap gönderiliyor. Bu süreçte 100 bine yakın kitap gönderildi ve binlerce hediye verildi. Toplamda ise 1 milyon 500 bin civarında kitap hediye edildi. Böylece Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilmiş durumda.
Kitaplar Dedeli Köyünde Kanatlandı!
Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen Kitap Tokat Projesi ekibinde yer alan öğretmenler köy köy gezerek çocuklara kitap taşıyor. Söngüt ve Bozatalan köylerinde gerçekleşen faaliyetler şimdi de Dedeli köyünde idi. 10 Kasım Atatürk Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi ve çocuklara kitap hediye edildi.
Çocuların da aktif olarak katıldığı etkinlikte günün anlamına uygun hikâyeler okundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.11.2021
Güncelleme Tarihi : 10.11.2021