BAŞKAN EROĞLU: TOKAT, YARDIM EDENLER DİYARIDIR

9.7.2021
259 kez Okunmuştur.

    Tokat Belediyesi ev sahipliğinde; TOKKON, Atlas Derneği ve Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu işbirliğiyle 250 Tekerlekli Sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

   Tokat Cumhuriyet Meydanında Tokat Belediyesi katkılarıyla düzenlenen programda konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat`ın eskiden beri ``yardım eden`` bir şehir olduğunu, bunu da her fırsatta gördüklerini vurguladı.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; ``Tokatlıyız, gururluyuz, mutluyuz, huzurluyuz. Bu şehrin bir mensubu olmaktan son derece sevinçliyiz. Türkiye’nin ve dünyanın her bir köşesinde Tokatlı insanlarımızın olmasından, onların başarılarından son derece kıvanç duyuyoruz.

Bizler, kahraman diyarı, Şehitler diyarı, gariplerle dost ve yardım edenler diyarı olan bir şehrin mensubuyuz. Tokatlılar tarihin her devresinde darda olanlara yardım etmiş, gariplere dost olmuşlar. İşte bugün de bunun bir örneği olan çalışmayı Tokkon Başkanlığımız önderliğinde Tokat’ta gerçekleştiriyor. Bu ilk değil ve 6-7 yıldır yapılıyor. Bu durumla gurur duyuyoruz. Bunun bir örneğini de burada gerçekleştiriyoruz.

Şehrimizin engelli dostu, farkındalık yapan bir şehir olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyorum. Yaptığımız çalışmalarla 2018 yılında Cumhurbaşkanımızdan sosyal proje dalında Türkiye`de ikincilik ödülü almıştık. O çalışmamız, bir gün değil her gün farkındalık projesiydi. Valiliğimiz, Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ortaklaşa başlattığımız ‘Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık’ çalışması Türkiye’de kendinden söz ettirmiştir. Bu halen devam ediyor. Bu hafta Gümenek Mesire alanında yine özel çocuklarımız ve aileleriyle bir araya geldik. Bundan sonra da kıymetli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim gayemiz sizlerin hizmetinde olmaktır. Organizede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum`` ifadelerini kullandı.

Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, her ne kadar İstanbul’da olsalar da Tokatlılar için çalışmaya gayret edeceklerini vurguladı.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan da, AK Parti hükümetlerinin son 20 yılda yaptığı yatırımlarla engellilerin yaşamlarının kolaylaştırması için çok önemli adımlar attığına işaret ederek, ``Tokat`ta da ciddi yatırımlar yapıyoruz. Engelliler kampüsü yapıyoruz. Türkiye`de ilk defa yapılan bir yatırım. Kampüsü 54 dönüm alanda yapıyoruz.`` diye konuştu.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Cumhuriyet Meydanı`ndaki törende yaptığı konuşmada, Tokat`a ``demlenmiş şehir`` dediğini belirterek, ``Halkı da demlenmiş. Kültürümüzün yaşandığı bir şehir.`` ifadelerini kullandı.

Tokatlı hemşehrilerinin engellilerin derdini dert edindiğini, maddi değerin ötesinde bunu çok anlamlı bulduğunu dile getiren Balcı, ``Onların yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen çabayı göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Devletimiz, Allah`a şükür her zaman engellilerin yanında. Onların sıkıntılarını gidermek için canla başla çalışıyoruz. Çalışmaktan da mutluluk duyuyoruz.`` dedi.

Konuşmaların ardından engellilere tekerlekli sandalyeleri protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Aldemir, CHP İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz ile ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.07.2021
Güncelleme Tarihi : 9.07.2021