TOKAT PLEVNE ANADOLU LİSESİ BİLİM ŞENLİĞİ YOĞUN BİR KATILIMLA AÇILDI

11.6.2021
463 kez Okunmuştur.

Plevne Anadolu Lisesi`nde düzenlenen Bilim Fuarında gençler bilgilerini, becerilerini sergiliyor.

   Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında; ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı’ çerçevesinde ülke genelinde seçilen 2000 proje okulundan biri olan Tokat Plevne Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan, Şube Müdürü Kutbettin Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fehmi Çankaya, Tokat Kızılay Şube Başkanı Faruk Delen, Tokat Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şaban Ceylan, Tokat Eğitim-Sen Başkan Yardımcısı Güliz Gökalp, davetli okul ve kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin yoğun katılımıyla yapıldı.

 Açılış konuşması yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bilimin öneminden ve kendilerinin bilime olan desteklerinden bahsederek bölgede tek olan bilim merkezinin Tokat’a kazandırılacağının müjdesini verdi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ayrıca bu tarz projelerin her zaman olduğu gibi bundan sonra da destekçisi olacaklarını ifade ederek fuarın açılış kurdelesini kesip, proje stantlarını tek tek gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

  Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, bu ve buna benzer projelerle Tokat’ın çehresinin değişeceğini yeni bir anlayışa kavuşacağını belirtti.

  Tokat Plevne Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ülkü Taşar, Bilim her zaman hayal ile başlar gayretli çalışmalarla devam eder. Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir diyerek bizlere bilim yolunu işaret eden ulu önder Atatürk’ün bu düsturu ile hareket ederek TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergimizi gerçekleştirdik. Fuarımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan saygıdeğer konuklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.06.2021
Güncelleme Tarihi : 11.06.2021