Mesleki Eğitime Son Teknoloji Matbaa Yatırımı

23.11.2020
335 kez Okunmuştur.

Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in destekleriyle 2 milyon liralık matbaa kuruluyor.

 

Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, bu gelişimleri eğitim-öğretim programlarına yansıtmak, programların sektör ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matbaa Teknolojileri alanının kurulması kararı alındı.

Vizyon projeleriyle Meslek Liselerinin kalkınmasına destek olan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü  Murat Küçükali, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı; Matbaacılık günümüzde hemen hemen her sektöre hizmet veren güçlü bir sektördür. Ürün yelpazesi çok geniştir. Hava ve su haricinde neredeyse her malzemeye, düz veya şekilli olsun her yüzeye baskı yapılabilmektedir. Matbaacılık sektörü hızla gelişen, her geçen gün kendini yenileyen bir sektör olmasının yanında yetişmiş, eğitimli insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matbaa Teknolojileri alanının açılmasını bir gereklilik olarak görmüştür. Okulumuza açılacak bölümle öğrencilerimiz Matbaa Teknolojileri alanında hem teorik hem de uygulamaya dönük eğitimler alarak ilimizin ve çevre illerin Ara Eleman İhtiyacına karşılayacaklardır. Öğrencilerimiz gerek dijital baskı teknikleri gerekse de ofset baskı alanlarında mesleki becerilerini geliştirecekler ülkemizin ihtiyacı olan Nitelikli elaman olarak iş hayatına atılabileceklerdir. Okulumuzda kurulacak matbaa ile okulumuz kitap basımından, dosya yapımına; dergi basımından takvim basımına kadar matbaa teknolojisinin kullanılabildiği her alanda hizmet vermeye başlayacaktır. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’a İlimizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’e ve Sayın Valimize şehrimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.11.2020
Güncelleme Tarihi : 23.11.2020