Tokat Bilim Ve İnovasyon Okullarında fidan şenliği

17.11.2020
423 kez Okunmuştur.

Tokat’ın en büyük kampüse sahip ve Tematik Okulu  Özel Tokat Bilim ve İnovasyon Okulları, 13 Kasım günü okul bahçesinde “Fidan Dikme Şenliği” düzenledi. Şenlik kapsamında 350  adet fidan  öğrenciler, öğretmenler ve çalışanlar tarafından okul bahçesine dikildi

Özel Tokat Bilim ve İnovasyon Okulları “Ağaçlar Ormana Dönmeli Yurdumda” sloganı ile 13 Kasım  Cuma günü  okul bahçesinde “Fidan Dikme Şenliği” düzenledi. Etkinliğe okul yönetim kurulu üyeleri,  otum idarecileri, tüm öğretmen ve öğrenciler katılarak fidan diktiler. Etkinlik kapsamında 350  adet fidan toprakla buluşturuldu.

İnovasyon Okulları  Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Sipahi konuşmasında,ülkemizin daha yeşil  ,temiz, yaşanabilir ve insan sağlığına daha uygun olabilmesi  için herkesin  duyarlı olması gerektiğini vurguladı.Gelecek nesillere yeşil   ve  doğal bir dünya bırakabilmek amacıyla çıkılan bu yolda öğrencilerin de tabiat  bilincinin artırılmasının  hedeflendiğini,  bu okulda çalışan ve eğitim gören her kişinin  en az bir dikili  ağacının olmasının amaçlandığını  vurguladı.

MÜDÜR UÇKUN: DAHA YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Emre Uçkun ise ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğa sevgisine hatırlatma yaparak atalarımızdan emanet aldığımız bu toprakları daha yeşil bir vatana dönüştürerek çocuklarımıza miras bırakmamız gerektiğini ifade etti.  Okulumuz, Tokat’ın en büyük yerleşkesine sahip olma özelliğine sahip, konum itibari ile de ağaçlandırmaya elverişli bir mevkide bulunuyor.  Okulumuz bahçesinde bulunan   ve daha önceki  dönemlerde dikilen 5bine yakın  ağaç ve bitkiye ilaveten  yaptığımız bu etkinlikle hem okul bahçemizi güzelleştiriyor hem de daha yeşil bir dünya amacına hizmet etmiş bulunuyoruz” dedi.

SLOGAN HAYAT İÇİN EĞİTİM

İnovasyon Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Bilal Durmaz konuşmasında “Hayat İçin Eğitim sloganıyla çıktığımız İnovasyon Okullarında, gençlerimizin geleceğin dünyasına iyi şekilde hazırlanması için gerekli donanımı ve becerileri kazanacağına inanıyoruz ve bu konuda emek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum; sevgili öğrencilerimize  üstün başarılar  diliyorum “ dedi.

Fidan dikiminin ardından okul bahçesinde verilen ikramlardan sonra  etkinliğe son verildi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.11.2020
Güncelleme Tarihi : 17.11.2020