AK Parti Merkez İlçe’de istifa!

17.11.2020
661 kez Okunmuştur.

AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Doğanöz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Doğanöz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu. Doğanöz’ün yaptığı açıklamada; “…amacı şahsi ikballeri ile sınırlı olan ve ne yazık ki partimiz içerisinde muhtelif görevlere getirilmiş bulunan bazı yerel siyasetçiler ile 2023 vizyonu, parti içi demokrasi ve mutlak hizmet anlayışı yönünden derin görüş farklılıklarımız neticesinde, malum olan yerel siyasetçilerin ısrarla empoze etmeye çalıştığı biat kültürünü sert dille ve defaatle reddedip, kibir abidesi kişilere karşı dikelmeden ama istisnasız her fırsatta dik durmuş olmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım” ifadeleri dikkat çekti.

AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Doğanöz,partisindeki görevini bıraktığını şu açıklamayla duyurdu:

İŞTE O AÇIKLAMA:

Değerli dava arkadaşlarım, 2017 yılından itibaren Ak Parti Tokat Merkez İlçe Seçim İşleri Başkanı ve akabinde Ak Parti Tokat Merkez ilçe Başkanı olarak tevcih edilen makamlarda hizmet fırsatı bulduğum partimizde verilen her görevi, Hakk`a ve halka hizmet etme fırsatı görüp, layıki ile yerine getirme azmi ve kararlılığı içerisinde bulundum.  Bizi biz yapan ve diğerlerinden ayıran en önemli unsurun hiç şüphesiz hırstan arındırılmış hizmet sevdası olduğunun bilinci ile her türlü makam hırsı ve koltuk sevdasından beri oldum.  Maziden ders alıp atiye uzanan, vatanına, milletine ve liderine tam bir sadakatle bağlı, başkaca hiçbir siyasi ve ekonomik saiki, gizli bir ajandası veya ikbal kaygısı olmayan kadrolar ile hizmet vermeye çalıştım. Tevcih edilen her görevin layıki ile yapılması nihai hedef olup: amacı şahsi ikballeri ile sınırlı olan ve ne yazık ki partimiz içerisinde muhtelif görevlere getirilmiş bulunan bazı yerel siyasetçiler ile 2023 vizyonu, parti içi demokrasi ve mutlak hizmet anlayışı yönünden derin görüş farklılıklarımız neticesinde, malum olan yerel siyasetçilerin ısrarla empoze etmeye çalıştığı biat kültürünü sert dille ve defaatle reddedip, kibir abidesi kişilere karşı dikelmeden ama istisnasız her fırsatta dik durmuş olmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.  İzah etmiş olduğum kararlı duruşunun amacı şahsi ikballerinden başka kaygıları olmadığıını üzülerek müşahede ettiğim yerel siyasetçiler nedeni ile partimizin Hakk`a ve halka hizmet fırsatından yoksun kalacak kadar toplumca yadırganan bir duruma düşmesini önlemeye matuf olduğu aşikardır. Gelinmiş olunan noktada teşkilatçılığın gerektirmiş olduğu yükümlülüğe riayet ederek, çağımız hastalığı olan koltuk sevdasına kapılmadan, verilen emaneti bir sonraki arkadaşıma devretme zarureti hasıl olmuştur.  Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun şahsında yaklaşık 3 yıldır birlikte çalıştığım tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, bayrağı devralacak, inandığı yolda yürüyecek yeni başkanıma ise başarılar diliyorum.  Allah yâr ve yardımcımız olsun.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.11.2020
Güncelleme Tarihi : 17.11.2020