2021, Tokat sanayisinin şahlanış yılı olacak

17.11.2020
209 kez Okunmuştur.

Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, “2021 Tokat sanayimizin şahlanış yılı olacaktır” dedi. Çelik, projesi onaylandıktan 20 gün sonra ihaleye çıkılması için söz aldıklarını ve 2021 yılı içinde temelinin atılmasını planladıklarını bildirdi

Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik geçtiğimiz hafta Ankara’ya giderek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi siteleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Soner Erkek, Daire Başkanı Caner Koçoğlu ile Tokat Yeni Nesil Yeşil Sanayi Sitesi projesi etüd proje çalışmalarını değerlendirdi. Çelik “2021 Tokat sanayimizin şahlanış yılı olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve sanayi sitelerini şehir dışına taşıyarak modern altyapıya kavuşturulması, yerli, yenilikçi ve yeşil üretime geçilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Tokat Turhal Karayolu üzerindeki 540 dönümlük arazide yeni nesil sanayi sitesi yapılacak. Kömeç köyünün altında kalan arazide yapılması planlanan yeni nesil sanayi sitesinin projesi üzerinde çalışmalar sürüyor.  Cumhurbaşkanı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’i geçtiğimiz günlerde ziyaret eden Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, tüm etüd proje çalışmaları biten yeni sanayi projesine destek sözünü aldı. Daha sonra AK Parti Gurup Başkan Vekili Özlem Zengin’in makamında Vekil Mustafa Arslan ile birlikte durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

PROJE ONAY AŞAMASINA GELEN TEK İL TOKAT

Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, yaptıkları son Ankara ziyaretinin ardından gelişmeleri gazetemize anlattı. Yeni nesil sanayi sitesi yapılacak iller arasında arsasını alıp projesi onaylanma aşamasına gelen tek ilin Tokat olduğunu vurgulayan Çelik, diğer illerin aşama kaydetmek adına kendilerinden nasıl bir yol izlediklerine dair destek aldığını bile söyledi. Altan Çelik, Tokat Yeni Nesil Yeşil Sanayi Sitesi’nin projesi onaylandıktan 20 gün sonra ihaleye çıkılması için söz aldıklarını ve 2021 yılı içinde temelinin atılmasını planladıklarını söyledi.

YAKLAŞIK MALİYETİ 600 MİLYON LİRA OLACAK

Cumhurbaşkanı Strateji ve Bütçe Başkanlığı koordinesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak 2021 yılı için sanayi sitelerine 1 milyar 300 milyon lira pay ayrıldığını aktaran Altan Çelik, Tokat’ta hayata geçirilecek projenin yaklaşık maliyetinin 600 milyon lira civarında olduğunu da bildirdi. Altan Çelik Tokat Valisi Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Özlem Zengin ve Mustafa Arslan başta olmak üzere konuyu özveriyle takip ettikleri ifade ederken toplam kapalı işyeri alanı 252 bin metrekare olan 100 metrekare ile 750 metrekare arasında değişen işyerlerinin modüler özellikte olduğunu ve kendi alanı içerisinde asma kat gibi özelliklerle büyültülebilme özelliğine sahip olduğunu söyledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.11.2020
Güncelleme Tarihi : 17.11.2020