TÜRK’ÜN TEKRAR DİRİLİŞİNE KİMSE KET VURAMAZ

28.8.2020
1382 kez Okunmuştur.

    Ömer Sağol’dan 30 Ağustos Açıklaması..

 TÜRK’ÜN TEKRAR DİRİLİŞİNE KİMSE KET VURAMAZ

 

   İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk’ün yeniden doğuşunu, tarihe gömülmek istenilen bir medeniyetin yeniden dirilişini ifade ettiğini belirterek, Zafer Bayramını pandemi gerekçe göstererek kuru mesajlara sıkıştırmaya kimsenin hakkı olmadığını, Türk’ün tekrar dirilişine kimsenin ket vuramayacağını söyledi.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede ``Valilik ve kaymakamlıklarda tebriklerin kabulü programı yapılmaması ve resepsiyon düzenlenmemesi`` şeklinde kısıtlamalara yer verilmesini eleştirdi.

YASAK SADECE MİLLİ BAYRAMLARA MI?

Covid-19’un olduğu bir dönemde insanların balık istifi denize girdiğini, asker uğurlamalarının, düğünlerin, sınavların yapıldığını hatırlatan Ömer Sağol, “Bu Covid-19 sadece milli bayramları mı etkiliyor? 2,5 milyon öğrenci sınava girebiliyor, 1 milyon öğretmen yer değiştirebiliyor, plajlarda denize girilecek yer bulunamıyor, oteller full ama 30 Ağustos`u kutlamak yasak. Bu mantığı anlamamız mümkün değildir. Son yıllarda milli bayramları kutlamada gösterilen özensizlik, pandemi gerekçesi ile iyice yok sayılmıştır. Oysa nasıl Malazgirt Savaşı bizim bir destanımızsa, Büyük Taarruz da bizim destanımızdır” dedi.

ZAFER BAYRAMINI COŞKUSUNU HİSSEDİYORUZ

İktidarın cumhuriyetle ilgili değerlerle sürekli çatıştığını aktaran Ömer Sağol, “Bu millet Büyük Zafere minnet duymaktadır. Bu millet Kurtuluş Savaşını kazanan komutan ve askerlere rahmetle ve saygıyla hareket etmektedir. Dünyanın hiçbir ülkesinde, Kuruluşun, Kurtuluşun Zaferini yasaklamaya, törenlerini kutlamalarını iptal etmeye cesaret edecek, hatta bunu aklına getirecek kimseyi zor bulursunuz. İktidarın buna tevessül etmesi kabul edebileceğimiz, sindireceğimiz bir husus değildir. Şanlı, kutlu, bir o kadar da dünyada mazlum insanlara, milletlere örnek teşkil eden kuruluş tarihimiz var” diye konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Kurtuluş Savaşını kazananları rahmetle ve minnetle andıklarını kaydeden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Biz bu vatan uğrunda hayatımızı ortaya koymuş bir milletin temsilcileri olarak her zaman aynı yola baş koymaya hazırız” diyerek açıklamasını tamamladı

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.08.2020
Güncelleme Tarihi : 28.08.2020