TOKAT’A SEKİZ YENİ SENTETİK ÇİM SAHA

22.6.2020
812 kez Okunmuştur.

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nca finanse edilecek olan sekiz yeni sentetik çim sahanın yapım işi ihalesi tamamlandı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yeni dönem Spor projeleri arasında yer alan sentetik çim saha alanları için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmelerle ödenek kısımları tamamlandı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 20 Şubat 2020 tarihinde imzalanan protokolle Gençlik ve Spor Bakanlığımız Tokat’ın tamamında 42 Milyon TL’lik spor yatırımlarına başladı. Bu doğrultuda Valiliğimiz, Belediyemiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte Tokat Merkez için spor projelerimizi Bakanlığımıza sunduk ve bunların finans edilmesi noktasında kararlar alındı.

Bahçelievler, Bedestenlioğlu, Beybağı, Erenler, Karşıyaka, Mahmutpaşa, Topçubağı ve Yeşilırmak Mahallelerimize yapılacak olan 15x30 metre ölçülerinde Sentetik Çim Saha Yapım işi ihalesi tamamlandı. İnşallah en kısa sürede yapımı tamamlanarak mahalle sakinlerimizin hizmetine açacağız. Sentetik Çim Sahalarımızın yapımları Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilecek.

Halkımızın sağlığı, mutluluğu bizim için her şeyden önce gelir. Tokat Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek oluyoruz. Bu kapsamda mahallelerimizde spor yapılabilecek alanlar oluşturmayı kendimize hedef edinmiştik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar belediyemiz bütçesi ile dokuz farklı bölgede sentetik çim saha, şehrimizin iki ayrı noktasında da spor kompleksleri ve basketbol sahaları yaptık. Böylece çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın spor yaparak sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerimizle hamdolsun bugün projelerimiz birer birer yükselmeye başlıyor.

Başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, Tokat Ak Parti Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Tokat’ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.06.2020
Güncelleme Tarihi : 22.06.2020