Büyükçekmece Belediyesi MARUF 2019’a renk kattı

3.10.2019
1266 kez Okunmuştur.

  Marmara Belediyeler Birliği’nin uluslararası düzeyde iki yılda bir düzenleyeceği Marmara Urban Forumuna (MARUF) katılan Büyükçekmece Belediyesi, “Toprağın Renkleri ve Çamura Hayat Verenler Sergisi” ile foruma renk kattı.

İlk kez bu yıl 1-3 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen MARUF? şehirlerin tasarımı, dönüşümü ve yönetiminde önemli rol oynayan tüm paydaşları bir araya getirdi. “Çözüm Üreten Kentler” mottosuyla 200’den fazla konuşmacı ve 3000’den fazla katılımcı ile bilgi, deneyim ve olanak paylaşımına zemin oluşturulan forumda çevre ve iklim değişikliğinden göçe, kentsel altyapıdan ulaşım ve hareketliliğe geniş bir perspektifle 12 tema işlendi.

Başkan Akgün bir kez daha deprem gerçeğine dikkat çekti

Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Encümen Üyesi Dr. Hasan Akgün, “Birlikte Düşünmek, Birlikte Hareket Etmek” konulu özel oturuma konuk oldu. Başkan Akgün burada yaptığı konuşmada Türkiye’de ve İstanbul’da deprem gerçeğine dikkat çekerek, alınması gereken önlemler hakkında çağrıda bulundu.

Başkan Akgün, formun ikinci gününde ise Doktora Çağrı’sında doktora programına kayıtlı olan araştırmacılarının tez konularının sunumunda jüri olarak görev aldı.

“Toprağın Renkleri” büyük ilgi gördü sergilendi

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitmenleri ve öğrencilerinin gerçekleştirdiği “Toprağın Renkleri ve Çamura Hayat Verenler Sergisi” MARUF 2019’da sergilendi. Birbirinden yaratıcı kil hamuru çalışmaları İstanbul Kongre Merkezi’ndeki yerli ve yabancı katılımcılardan büyük ilgi gördü.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.10.2019
Güncelleme Tarihi : 3.10.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar