Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı`nın Söyleşisi Yoğun İlgi Gördü

3.10.2019
835 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ozan Balcı, 3. Kitap Günleri Fuarı kapsamında söyleşi programına katıldı.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz ve Tokat Belediye Başkanlığı tarafından Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen ‘3. Tokat Kitap Günleri’ organizesinde Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı söyleşi programına katıldı.
 
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında gerçekleşen söyleşiye Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Turgutalp, İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Ceylan, il protokolü, dinleyciler ve öğrenciler katıldı.
Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Milli Mücadelenin 100. yılı konulu söyleşini gerçekleştirdi.
 
“İlber Hocamız Türkiye’nin Bir Değeri, Kıymetidir”

Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ”İlber hocamızı Tokat’ta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Aynı zamanda çok kıymetli bilgilerini de bizlerle paylaştılar. Sizlerde geldiniz, dinlediniz. İlber hocamız Türkiye’nin bir değeri, kıymetidir. Bilim, sanat, kültür adamları hep yarınlara kalır. İlber hocamızın Türk milletinin gönlünde her zaman yeri vardır. İnşallah Türk milleti bu coğrafyada var olduğu müddetçe ki kıyamete kadar var olacaktır. İlber hocamızda Türk milletinin gönlünde, zihninde her zaman yer alacaktır. Bu sene 3. Kitap Fuarı düzenleniyor. Ben buradan herkesi davet ediyorum. Belediyemiz ve valiliğimiz ile Tokat’ın tarihi kimliği olan bir kütüphaneyi kazandıracağız. Yine belediye ile beraber çalışıyoruz bir tiyatroyu da kazandıracağız. Türkiye’nin ilk müstakil bebek kütüphanesini Tokat’a kazandırdık. Tokat bunların yanında Türkiye’nin en zengin kitaplarının olduğu il haline geliyor. Bunlar güzel şeyler sizinle paylaşmak istedim. İlber hocanın tırnaklarında emek vardır. Sürekli çalışmaktan bahsediyor. İlber hocayı ilber hoca yapan alın teri, emektir. Kendisini yetiştirmek için çok büyük emek harcamıştır. Kendi hayatının şiirini kendi yazmıştır, kendi heykelini kendi yapmıştır. Hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz. “ dedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı ve il yöneticileri tarafından yaklaşık bir buçuk saat süren söyleşinin ardından Prof. Dr. İlber Ortaylı`ya günün anısına yöresel hediyeler takdim ederek ilimizde gerçekleştirdiği söyleşiden dolayı teşekkür ettiler.
 
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.10.2019
Güncelleme Tarihi : 3.10.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar