Başkan Akgün: En büyük endişem okullar ve hastanelerdir

28.9.2019
463 kez Okunmuştur.

   Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 1999 depremi öncesinde yapılan kamu binalarının risk oluşturduğuna dikkat çekti.

Marmara Denizi açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından “İstanbul depreme ne kadar hazır” sorusu yeniden gündeme geldi.

İstanbul Valiliği deprem sonrasında yapılan düzenlemelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca görevlendirilen teknik ekipler hastane, okul ve kamu binaları öncelikli olmak üzere, hasar ihbarı yapılan mesken ve işyerlerinde “ön tespit” incelemeler yaptı. Bu incelemeler neticesinde kontrol edilen 55 okuldan 14 okulda eğitime ara verildi” denildi.

 “Hepimizi son derece etkiliyor ve rahatsız ediyor”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; 1999 Marmara depreminden sonra yenilenmeyen kamu binalarının endişe yarattığını belirten Başkan Akgün; “En büyük endişem okullar ve hastanelerdir. İstanbul’daki olası büyük deprem tabi ki ülkeyi büyük sıkıntıya sokacaktır. Ankara ve İstanbul’un merkezi hükmet ile yerel yönetimler bu işi çözmek zorunda. Bu işin partisi, bu işin siyaseti olmaz ne Ankara bunu tek başına yapabilir, ne İstanbul tek başına yapabilir. İstanbul üzerine de çok ciddi durmak, alınması gereken tedbirlerin yarın sabahtan itibaren merkezi hükümetle yerel yönetimler acil almak zorundalar. İstanbul depremi hepimizi son derece etkiliyor ve rahatsız ediyor.” diye konuştu

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.09.2019
Güncelleme Tarihi : 28.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar