Keçe sanatı Büyükçekmece’de yaşatılacak

25.9.2019
405 kez Okunmuştur.

    Büyükçekmece Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren Halk Akademisi Sanat Merkezlerinde görev yapan eğitmenler için hizmet içi eğitim seminerleri düzenliyor.

Bu yılın hizmet içi eğitim konusu olan “Keçe Sanatı” seminerine konuşmacı olarak Anelsander Derneği Başkanı Uğur Bent Türker, Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Keçe Sanatkarı ve Anelsander Derneği üyesi Arzu Karagöz, Emel Oğuz ve Aygül Haşimzade katıldı.

  Eğitmenler uygulamalı eğitim aldı

   Halk Akademisi eğitmenleri keçenin tarihsel süreci ve Türk kültüründe keçenin kullanıldığı alanlar hakkında bilgilendirildi.

Seminerin ardından atölye eğitimine katılan halk akademisi eğitmenleri keçeden gelincik, papatya, karanfil gibi aksesuarların nasıl yapıldığı konusunda uygulamalı olarak eğitim aldı.

“Herkesi bekliyoruz”

Sanata ve sanatçıya verdiği değerle bilinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Halk Akademisi Sanat Merkezlerimizde her yıl binlerce vatandaş eğitim görüyor. Önce eğitmenlerimiz uzmanlar tarafından eğitim görüyor daha sonra da derslere giriyorlar. Kendi alanlarında uzman eğitmenlerimiz tüm bilgilerini halk akademisi kursiyerleriyle paylaşıyorlar. Halk Akademisi kursları özellikle ev hanımları için çok faydalı oluyor. El becerilerini ve yaratıcılığını geliştirmek isteyenleri bekliyoruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.09.2019
Güncelleme Tarihi : 25.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar