YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

10.9.2019
757 kez Okunmuştur.

   Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak tanımladığı Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında!

Büyük Önder Atatürk’ün “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözü, daima Partimizin başat ilkesi ve pusulası olmuştur.

Kurtuluş savaşının, ulusal bağımsızlık mücadelesinin ve Anadolu aydınlanma devriminin temsilcisi Cumhuriyet Halk Partisi, 96 yıldır temel hak ve özgürlüklerin, hukukun, eşitliğin, çoğulcu demokrasinin ve çağdaşlaşmanın teminatı olmaya devam ediyor!

Cumhuriyet; birliğin, bereketin, omuz omuza yürüyen bir milletin adıdır.

Bu kültürle şekillenen CHP kadroları; Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve ilkelerine bağlı kalarak, adil ve çağdaş bir hukuk devleti için bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

``Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar...``

Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet Halk Partisi 6 okun altında, Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyet değerlerine uygun bir şekilde çalışmaya, üretmeye; bilimsel çağdaş eğitimi, kalkınmayı, üretimi, eşit bölüşümü, milli tarım ve hayvancılığı, doğa haklarını,  tüm dünya ile barış içinde bir dış politika anlayışını savunmaya daima devam edecektir! Bizler tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin evlatları olarak bu kıymetli emaneti Cumhuriyet Halk Partisini korumaya, yaşatmaya devam edeceğiz…

Bu inanç ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, merhum Genel Başkanlarımız İsmet İnönü ile Bülent Ecevit’i ve tüm aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, 9 Eylül ruhunu bugünlere taşıyan bütün parti emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum. 96. Kuruluş yılımız kutlu olsun!

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.09.2019
Güncelleme Tarihi : 10.09.2019