Veteriner hekimler Moldova`daydı

2.11.2017
1027 kez Okunmuştur.

  Tokat Veteriner Hekimler Odası tarafından Moldova Cumhuriyetine teknik gezi düzenlendi.

            Moldova Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hulusi Kılıç`ın davetlisi olarak düzenlenen Moldova turu oda üyesi veteriner hekimler ile gerçekleştirildi.

            Büyükelçi Hulusi Kılıç tarafından organize edilen bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek, Moldova Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından Moldova’nın tarım hayvancılığı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldığını, geliştirilebilecek ikili ilişkiler ve tarım hayvancılık alanındaki yatırım olanakları hakkında bilgiler alındığını aktaran Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, yapılan gezi ile ilgili şunları kaydetti:

            ``Büyükelçilik tarafından düzenlenen 29 Ekim resepsiyonuna katılarak Ülkemizin ne kadar büyük bir güç olduğunu gözlemleyerek ülkemiz adına gururlandık. Moldova Cumhuriyeti cumhurbaşkanı başbakan, bakanlar Gagavuzya bölgesi başkanı ve çeşitli ülke büyükelçilerin katılımı ile gerçekleşen resepsiyonda ülkemizin bölgedeki gücünü yerinde görerek gururlandık.

            Gagavuzya bölgesinde bulunan Türk soydaşlarımızla da temaslar ve görüşmeler gerçekleştirilerek Orta Avrupa`daki Türk varlığını yerinde görme imkanına kavuştuk. Türklüğün Avrupa`daki varlığını ve aidiyetini görerek milletimizin büyüklüğünü yerinde görmek imkanına kavuştuk.

            Ülkemiz adına büyük gurur kaynağı projeleri yerinde görerek gerçekleştirdiğimiz programlar neticesinde, Bizlere son derece nazik ve misafirperver davranan, yoğun programları olmasına rağmen büyük zamanını bize ayıran Sayın Büyükelçimiz, hemşerimiz Hulusi Kılıç`a Tokat Veteriner Hekimler Odası ve veteriner hekimler olarak teşekkürler ediyoruz.

 

            Ülkemiz adına büyük başarılar atan bizleri bu başarılarla gururlandıran sadece ülkemizi protokol anlamında değil Tokat`ı ve tokatlıyı en iyi ve üstün şekilde temsil eden Sayın Büyükelçimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyor, daha büyük başarılara imzalar atacağına yürekten inanıyoruz.``

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.11.2017
Güncelleme Tarihi : 2.11.2017