Hayvancılığın gelişmesinde veteriner hekimler lokomotif konumunda

13.9.2017
981 kez Okunmuştur.

 Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı ilimiz de hayvancılığın geliştirilmesi noktasında veteriner hekimlerin lokomotif konumunda olduğunu belirterek, ``Hayvancılık ile ilgili tüm projelerde veteriner hekimin içinde bulunmadığı uygulamalar topal ve hedefine ulaşamayacak çalışmalardır.`` ifadelerini kullandı.

            Tokat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı veteriner hekimlerin üstün çalışmaları ile 2017 yılında yaklaşık 40.000.000 TL destekleme ödemesinin Tokat`a ve yetiştiricilere kazandırdığını bildirdi.

            Veteriner hekimlerin çalışmalarından bahseden Karyağdı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

            ``Hayvancılığın Desteklenmesi Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ile uygulanan 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında yoğun bir çalışma temposu ile il genelinde 85.000 buzağının kayıt altına alınması, 230.000 büyükbaş hayvan ve 250.000 küçükbaş hayvanın koruyucu hekimlik hizmetinin gerçekleştirilmesi, destekleme sistemlerindeki başvuru işlemlerinin tamamlatılması sayesinde büyük bir özveri ve gayret ile ilimize yüksek bir girdi oluşmasını sağlayan tüm camiaya bu büyük başarıları ile ilimiz hayvancılığına katkıları nedeni ile teşekkür ediyorum.

            Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde ifa ettiğimiz mübarek kurban bayramı ile ilgili kurbanlık binlerce hayvanın sağlığının korunması, kurban kesiminde gerekli sağlık şartlarının yerine getirilmesi, kesilen kurbanlıklarda etlerin kontrolü, kesimi yapılacak hayvanların gebeliklerinin belirlenmesi gibi bir çok konularda olağanüstü gayret göstererek hem satıcıları hem de kurban kesen kişilerin düzenli bir kurban dönemi geçirmesinde insanüstü bir gayret göstererek kurban döneminin sıfıra yakın bir hata ile geçmesini sağlamışlardır.

            Tüm bu çalışmalardaki gayretlerinden dolayı hekimlerimizi tebrik ediyorum.

 

İlimiz de hayvancılığın geliştirilmesi noktasında veteriner hekimler lokomotif konumundadır. Hayvancılık ile ilgili tüm projelerde veteriner hekimin içinde bulunmadığı uygulamalar topal ve hedefine ulaşamayacak çalışmalardır. Tokat da hayvancılığın geliştirilmesi noktasındaki tüm çalışmaların orta noktasında olan hekimlerimizin bu çalışmaları takdire şayandır.``

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.09.2017
Güncelleme Tarihi : 13.09.2017